Şrift ölçüsü:
A+
A
A-
Kr
15 İyun 2016

AÇ-2016: Oyunların təqvimi və nəticələri

Fransada təşkil edilən Avropa çempionatının oyunları davam edir. Komandalar mübarizəyə qrup mərhələsindəki matçlarla başlayıblar.

Qitə birinciliyinin bütün qarşılaşmaları 9 fərqli şəhərin 10 arenasında keçirilir. İlk iki yerin sahibləri ilə yanaşı, ən yaxşı qrup 3-cüsü olan 4 komanda 1/8 final mərhələsinə vəsiqə əldə edəcək.



Açılış matçı kimi, iyulun 10-da baş tutacaq final görüşü də Parisdə, “Stad de Frans”da oynanılacaq.



A qrupu: Fransa, Rumıniya, Albaniya, İsveçrə
B qrupu: İngiltərə, Rusiya, Uels, Slovakiya
C qrupu: Almaniya, Ukrayna, Polşa, Şimali İrlandiya
D qrupu: İspaniya, Çexiya, Türkiyə, Xorvatiya
E qrupu: Belçika, İtaliya, İrlandiya, İsveç
F qrupu: Portuqaliya, Avstriya, Macarıstan, İslandiya


10 iyun
Fransa - Rumıniya – 2:1
Qollar: Jiru, 57; Paye, 89 - Boqdan Stanku, 65 (pen.)

11 iyun
Albaniya - İsveçrə - 0:1
Qol: Fabian Şar, 5

Uels - Slovakiya – 2:1
Qollar: Beyl, 10; Robson-Kanu, 81 - Duda, 61

İngiltərə - Rusiya – 1:1
Qollar: Dayer, 73 - Vasili Berezutski, 90+2

12 iyun
Türkiyə - Xorvatiya – 0:1
Qol: Modriç, 41

Polşa - Şimali İrlandiya – 1:0
Qol: Milik, 51

Almaniya - Ukrayna – 2:0
Qollar: Mustafi, 19; Şvaynştayger, 90+2

13 iyun
İspaniya - Çexiya - 1:0
Qol: Pike, 87

İrlandiya - İsveç - 1:1
Qollar: Hulohan, 47 - Klark, 70 (öz qapısına)

Belçika - İtaliya - 0:2
Qollar: Giaccerini, 32, Pelle, 90+2

14 iyun
Avstriya - Macarıstan - 0:2
Qollar: Salai, 63, Ştiber, 87

Portuqaliya - İslandiya - 1:1
Qollar: Nani, 31 - Byarnasson, 50

15 iyun
17:00. Rusiya - Slovakiya (Lill)
20:00. Rumıniya - İsveçrə (Paris)
23:00. Fransa - Albaniya (Marsel)

16 iyun
17:00. İngiltərə - Uels (Lans)
20:00. Ukrayna - Şimali İrlandiya (Lion)
23:00. Almaniya - Polşa (Paris)

17 iyun
17:00. İtaliya - İsveç (Tuluza)
20:00. Çexiya - Xorvatiya (Sent-Etyen)
23:00. İspaniya - Türkiyə (Nitsa)

18 iyun
17:00. Belçika - İrlandiya (Bordo)
20:00. İslandiya - Macarıstan (Marsel)
23:00. Portuqaliya - Avstriya (Paris)

19 iyun
23:00. İsveçrə - Fransa (Lill)
23:00. Rumıniya - Albaniya (Lion)

20 iyun
23:00. Slovakiya - İngiltərə (Sent-Etyen)
23:00. Rusiya - Uels (Tuluza)

21 iyun
20:00. Şimali İrlandiya - Almaniya (Paris)
20:00. Ukrayna - Polşa (Marsel)
23:00. Xorvatiya - İspaniya (Bordo)
23:00. Çexiya - Türkiyə (Lans)

22 iyun
20:00. Macarıstan - Portuqaliya (Lion)
20:00. İslandiya - Avstriya (Paris)
23:00. İsveç - Belçika (Nitsa)
23:00. İtaliya - İrlandiya (Lill)

1/8 final

25 iyun
17:00. 1. A qrupunun 2-cisi - C qrupunun 2-cisi (Sent-Etyen)
20:00. 2. B qrupunun qalibi - A (C və ya D) qrupunun 3-cüsü (Paris)
23:00. 3. D qrupunun qalibi - B (E və ya F) qrupunun 3-cüsü (Lans)

26 iyun
17:00. 4. A qrupunun qalibi - C (D və ya E) qrupunun 3-cüsü (Lion)
20:00. 5. C qrupunun qalibi - A (B və ya F) qrupunun 3-cüsü (Lill)
23:00. 6. F qrupunun qalibi - E qrupunun 2-cisi (Tuluza)

27 iyun
20:00. 7. E qrupunun qalibi - D qrupunun 2-cisi (Paris)
23:00. 8. B qrupunun 2-cisi - F qrupunun 2-cisi (Nitsa)

1/4 final

30 iyun
23:00. 9. 1 cütünün qalibi - 3 cütünün qalibi (Marsel)

1 iyul
23:00. 10. 2 cütünün qalibi - 6 cütünün qalibi (Lill)

2 iyul
23:00. 11. 5 cütünün qalibi - 7 cütünün qalibi (Bordo)

3 iyul
23:00. 12. 4 cütünün qalibi - 8 cütünün qalibi (Paris)

Yarımfinal

6 iyul
23:00. 13. 9 cütünün qalibi - 10 cütünün qalibi (Lion)

7 iyul
23:00. 14. 11 cütünün qalibi - 12 cütünün qalibi (Marsel)

Final

10 iyul
23:00. 15. 13 cütünün qalibi - 14 cütünün qalibi (Paris, “Stad de Frans”)/apa/
353 dəfə baxılıb
Loading ...
Nur-Az Xeber