Şrift ölçüsü:
A+
A
A-
Kr
13 Dekabr 2019

Avropa Liqasının qrup mərhələsinə yekun vurulub

1/16 finala yüksələn bütün komandalar müəyyənləşib.


12 dekabr

UEFA Avropa Liqası

Qrup mərhələsi


6-cı tur

A qrupu

21:55. “Qarabağ” (Azərbaycan) – “Düdelanj” (Lüksemburq) - 1:1

21:55. APOEL (Kipr) – “Sevilya” (İspaniya) - 1:0 

1.

Sevilya

6

5

0

1

14:3

15

2.

APOEL

6

3

1

2

10:8

10

3.

Qarabağ

6

1

2

3

8:11

5

4.

Düdelanj

6

1

1

4

8:18

4


B qrupu

21:55. “Kopenhagen” (Danimarka) – “Malmö” (İsveç) - 0:1 

21:55. “Dinamo” (Kiyev, Ukrayna) – “Luqano”(İsveçrə) - 1:1 

1.

Malmö

6

3

2

1

8:6

11

2.

Kopenhagen

6

2

3

1

5:4

9

3.

Dinamo Kiyev

6

1

4

1

7:7

7

4.

Luqano

6

0

3

3

2:5

3


C qrupu

21:55. “Bazel” (İsveçrə) – “Trabzonspor” (Türkiyə) - 2:0 

21:55. “Xetafe” (İspaniya) – “Krasnodar” (Rusiya) - 3:0

1.

Bazel

6

4

1

1

12:4

13

2.

Xetafe

6

4

0

2

8:4

12

3.

Krasnodar

6

3

0

3

7:11

9

4.

Trabzonspor

6

0

1

5

3:11

1


 

D qrupu

21:55. LASK (Avstriya) – “Sportinq” (Portuqaliya) - 3:0 

21:55. PSV (Niderland) – “Rusenborq” (Norveç) - 1:1 

1.

LASK

6

4

1

1

11:4

13

2.

Sportinq

6

4

0

2

11:7

12

3.

PSV

6

2

2

2

9:12

8

4.

Rusenborq

6

0

1

5

3:11

1



E qrupu

21:55. ÇFR (Ruminiya) – “Seltik” (Şotlandiya) - 2:0 

21:55. “Renn” (Fransa) – “Latsio” (İtaliya) - 2:0 

1.

Seltik

6

4

1

1

10:6

13

2.

ÇFR

6

4

0

2

6:4

12

3.

Latsio

6

2

0

4

6:9

6

4.

Renn

6

1

1

4

5:8

4




F qrupu

21:55. “Standard” (Belçika) – “Arsenal” (İngiltərə) - 2:2 

21:55. “Ayntraxt” (Almaniya) – “Vitoriya” (Portuqaliya) - 2:3 

1.

Arsenal

6

3

2

1

14:7

11

2.

Ayntraxt Frankfurt

6

3

0

3

8:10

9

3.

Standard

6

2

2

2

8:10

8

4.

Vitoriya

6

1

2

3

7:10

5


 

G qrupu

00:00. “Reyncers” (Şotlandiya) – “Yanq Boyz” (İsveçrə) - 1:1 

00:00. “Porto” (Portuqaliya) – “Feyenoord” (Niderland)- 3:2 

1.

Portu

6

3

1

2

8:9

10

2.

Reyncers

6

2

3

1

8:6

9

3.

Yanq  Boyz

6

2

2

2

8:7

8

4.

Feyenoord

6

1

2

3

7:9

5


H qrupu

00:00. “Espanyol” (İspaniya) – SSKA (Moskva, Rusiya) - 0:1  

00:00. “Lüdoqorets” (Bolqarıstan) – “Ferentsvaroş” (Macarıstan) - 1:1 

1.

Espanyol

6

3

2

1

12:4

11

2.

Ludoqorets

6

2

2

2

10:10

8

3.

Ferentsvaroş

6

1

4

1

5:7

7

4.

SSKA

6

1

2

3

3:9

5



İ qrupu

00:00. “Volfsburq” (Almaniya) – “Sent-Etyen” (Fransa) - 1:0  

00:00. “Gent” (Belçika) – “Aleksandriya” (Ukrayna) - 2:1 

1.

Gent

6

3

3

0

11:7

12

2.

Volfsburq

6

3

2

1

9:7

11

3.

Sent-Etyen

6

0

4

2

6:8

4

4.

Aleksandriya

6

0

3

3

6:10

3



J qrupu

00:00. “Borussiya” (Mönxenqladbax, Almaniya) – “Başakşəhər” (Türkiyə) - 1:2
00:00. “Roma” (İtaliya) – “Volfsberq” (Avstriya) - 2:2

1.

Başakşəhər

6

3

1

2

7:9

10

2.

 Roma

6

2

3

1

12:6

9

3.

Borussiya Münhenqladbax

6

2

2

2

6:9

8

4.

Volfsberqer

6

1

2

3

7:8

5



K qrupu

00:00. "Vulverhempton" (İngiltərə) - "Beşiktaş" (Türkiyə) - 4:0

00:00. "Slovan" (Bratislava, Slovakiya) - "Braqa" (Portuqaliya) - 2:4

1.

Braga

6

4

2

0

15:9

14

2.

Volverhempton

6

4

1

1

11:5

13

3.

Slovan Bratislava

6

1

1

4

10:13

4

4.

Beşiktaş

6

1

0

5

6:15

3



L qrupu

00:00. “Mançester Yunayted” (İngiltərə) – “AZ Alkmar” (Niderland) - 4:0 

00:00. “Partizan” (Serbiya) – “Astana” (Qazaxıstan) - 4:1

1.

Mançester Yunayted

6

4

1

1

10:2

13

2.

AZ Alkmaar

6

2

3

1

15:8

9

3.

Partizan

6

2

2

2

10:10

8

4.

Astana

6

1

0

5

4:19

3

241 dəfə baxılıb
Loading ...
Nur-Az Xeber
Go to TOP