Şrift ölçüsü:
A+
A
A-
Kr
12 İyun 2014

Bu gün Braziliyada futbol üzrə XX dünya çempionatı başlayır

Bu gün Braziliyada futbol üzrə XX dünya çempionatının final mərhələsi start götürəcək.

Mundialın açılış matçında Braziliya və Xorvatiya milliləri üz-üzə gələcək. Oyun Bakı vaxtı ilə iyunun 13-də gecə saat 1-də başlayacaq.

Qrup mərhələsinin oyunlarına iyunun 27-də, ümumilikdə yarışa isə iyulun 13-də yekun vurulacaq.

13 iyun

01:00 Braziliya - Xorvatiya (A)
21:00 Meksika - Kamerun (A)
00:00 İspaniya - Hollandiya (B)

14 iyun

03:00 Çili - Avstraliya (B)
21:00 Kolumbiya - Yunanıstan (C)
00:00 Uruqvay - Kosta-Rika (D)

15 iyun

03:00 İngiltərə - İtaliya (D)
06:00 Fil Dişi Sahili - Yaponiya (C)
21:00 İsveçrə - Ekvador (E)
00:00 Fransa - Honduras (E)

16 iyun

03:00 Argentina - Bosniya (F)
21:00 Almaniya - Portuqaliya (G)
00:00 İran - Nigeriya (F)

17 iyun

03:00 Qana - ABŞ (G)
21:00 Belçika - Əlcəzair (H)
00:00 Braziliya - Meksika (A)

18 iyun

03:00 Rusiya - Cənubi Koreya (H)
21:00 Avstraliya - Hollandiya (B)
00:00 İspaniya - Çili (B)

19 iyun

03:00 Kamerun - Xorvatiya (A)
21:00 Kolumbiya - Fil Dişi Sahili (C)
00:00 Uruqvay - İngiltərə (D)

20 iyun

03:00 Yaponiya - Yunanıstan (C)
21:00 İtaliya – Kosta-Rika (D)
00:00 İsveçrə - Fransa (E)

21 iyun

03:00 Honduras - Ekvador (E)
21:00 Argentina - İran (F)
00:00 Almaniya - Qana (G)

22 iyun

03:00 Nigeriya - Bosniya (F)
21:00 Belçika - Rusiya (H)
00:00 Cənubi Koreya - Əlcəzair (H)

23 iyun

03:00 ABŞ - Portuqaliya (G)
21:00 Avstraliya - İspaniya (B)
21:00 Hollandiya - Çili (B)

24 iyun

01:00 Kamerun - Braziliya (A)
01:00 Xorvatiya - Meksika (A)
21:00 İtaliya - Uruqvay (D)
21:00 Kosta-Rika - İngiltərə (D)

25 iyun

01:00 Yaponiya - Kolumbiya (C)
01:00 Yunanıstan - Fil Dişi Sahili (C)
21:00 Nigeriya - Argentina (F)
21:00 Bosniya - İran (F)

26 iyun

01:00 Honduras - İsveçrə (E)
01:00 Ekvador - Fransa (E)
21:00 ABŞ - Almaniya (G)
21:00 Portuqaliya - Qana (G)

27 iyun

01:00 Cənubi Koreya - Belçika (H)
01:00 Əlcəzair - Rusiya (H)

1/8 final

1) 28 iyun: 1 A - 2 B (21:00)
2) 29 iyun: 1 C - 2 D (01:00)
3) 29 iyun: 1 B - 2 A (21:00)
4) 30 iyun: 1 D - 2 C (01:00)
5) 30 iyun: 1 E - 2 F (21:00)
6) 1 iyul: 1 G - 2 H (01:00)
7) 1 iyul: 1 F - 2 E (21:00)
8) 2 iyul: 1 H - 2 G (01:00)

1/4 final

a) 4 iyul: 5 - 6 (21:00)
b) 5 iyul: 1 - 2 (01:00)
c) 5 iyul: 7 - 8 (21:00)
d) 6 iyul: 3 - 4 (01:00)

Yarımfinal

9 iyul: b - a (01:00)
10 iyul: d - c (01:00)

13 iyul: 3-cü yer uğrunda oyun (01:00)

13 iyul: Final (00:00).
1406 dəfə baxılıb
Loading ...
Nur-Az Xeber